Halkalı కపకులే హై స్పీడ్ లైన్‌లోని రెండవ టెండర్ వైపు

ఫాస్ట్ ట్రాక్ రైలు మార్గంలో రెండవ టెండర్ వైపు హల్కలి
ఫాస్ట్ ట్రాక్ రైలు మార్గంలో రెండవ టెండర్ వైపు హల్కలి

ఎడిర్నే మరియు హవ్సా మధ్య నిర్మాణం ప్రారంభమైంది Halkalı-Kapıkule hızlı tren hattı projesinde çalışmalar sürüyor. 2024 yılında tamamlanması planlanan hat yapım çalışmalarını TCDD İşletmesi Genel Müdürü Ali İhsan Uygun ziyaret ederek bilgiler aldı.


సభా‘tan Murat Savaş’ın haberine göre; Çalışmalar kapsamında Halkalı-Çerkezköy kesiminin yapımında ise ihaleye çıkılması için çalışmaların sürdüğü belirtiliyor. İstanbul-Edirne arası seyahat süresini 3,5 saatten, 1 saat 35 dakikaya düşürecek olan Halkalı-Kapıkule hızlı tren hattında çalışmalar aralıksız devam ediyor. Hattın yapım çalışmalarına Edirne-Havsa arasında devam ediliyor. 4 yıl boyunca sürecek çalışmalar kapsamında 76 kilometrelik Halkalı-Çerkezköy kesiminde ise ihaleye çıkılması için çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

Çerkezköy-Kapıkule kesiminde 530 milyon avro ihale bedeli olan projede, 275 milyon avro AB hibesi kullanılacağı daha önce açıklanmıştı. Edirne-Havsa arasındaki çalışmaları inceleyen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, yapım ihalesini alan Salini (İtalya)-Kolin ortaklığı yetkililerinden bilgi aldı. Bu hat açıldığında üzerinde saatte 200 km hızla yük ve insan taşınacak. Halkalı- Kapıkule demiryolu hattının hizmete girmesi ile Trans-Avrupa ulaştırma ağlarına yüksek kalitede bağlanmanın son aşaması tamamlanmış olacak.రైల్వే వార్తల శోధన

వ్యాఖ్యానించిన మొదటి వ్యక్తి అవ్వండి

వ్యాఖ్యలు